93% podaży Bitcoin’s Profitable w $11K, „Realized Price“ Odzyskuje z Black Thursday

Dane Onchain pokazuje, że Bitcoin’s breakout powyżej 11.000 dolarów stawia 93% krążącej podaży w stanie zysku. Dodatkowo, siedmiodniowe wskaźniki pokazują, że „zrealizowana cena“ Bitcoin’a powróciła do poziomu z niskiego, który miał miejsce 12 marca.

Badania i analizy firmy Glassnode wykazały, że kiedy cena Bitcoin (BTC) jest powyżej 11.000 dolarów, 93% Bitcoin w obiegu staje się opłacalne. W momencie publikacji, Bitcoin Up walczy o utrzymanie tego tempa, ponieważ cena kilka razy przekroczyła 11 tys. dolarów we wtorek.

Skok we wtorek doprowadził do przyzwoitego skoku zysków na łańcuchu Glassnode szczegółowych na Twitterze.

„Przerwa BTC powyżej $11,000 doprowadziła do gwałtownego wzrostu podaży w zysku na łańcuchu. Obecnie prawie 93% krążącej podaży Bitcoinów znajduje się w stanie zysku – najwyższy poziom od ponad roku“, napisała firma analityczna na Twitterze.

93% podaży Bitcoin’s Profitable w 11K dolarów, „Realized Price“ Odzyskuje z Black Thursday

Co więcej, BTC odzyskała swoją pozycję po kursie rynkowym z 12 marca (Czarny Czwartek). Dane pokazują, że „zrealizowana cena“ aktywów kryptograficznych wywróciła trend Czarnego Czwartku do góry nogami. Wykresy Glassnode’a dla statystyk siedmiodniowych również wskazują, że „cena zrealizowana“ podwoiła się.

Aby dodać do tych statystyk wykresy BTC (bitcoin) pokazują, że długoterminowy holding dotknął nowego wyżu. „62% podaży Bitcoin (11.400.000 BTC) nie przeniósł się w co najmniej rok,“ Bitcoiner Kevin Rooke powiedział jego 11.000 zwolenników Twitter w poniedziałek.

93% podaży Bitcoin’s Profitable w $ 11K, „Realized Price“ Odzyskuje z Black Thursday

Ponadto, statystyki „dni zysku“ BTC z portalu Lookintobitcoin pokazują, że aktywa kryptograficzne są rentowne przez ponad 97% okresu ich eksploatacji.

Obecny optymizm w świecie krypto walut jest tym razem zupełnie inny, ponieważ świat ma do czynienia z reakcją na Covid-19 i słabnącą gospodarkę.

93% podaży Bitcoina Zyski z 11 tys. dolarów, „Zrealizowana cena“ Odzyskuje z Czarnego Czwartku

W ciągu ostatnich kilku dni obligacje dolarowe i amerykańskie znacznie osłabły i wielu ekonomistów uważa, że w tym tygodniu bank centralny będzie tłumił referencyjne stopy procentowe. Vijay Ayyar, szef działu rozwoju biznesu w Luno uważa, że banki centralne będą nadal wzmacniać aktywa kryptograficzne, takie jak BTC.

„Moim zdaniem, wraz z ogłoszeniem przez główne rządy bezprecedensowych pakietów stymulacyjnych… będziemy świadkami dalszego dynamicznego rozwoju na rynkach. A więc obejmuje to również akcje i złoto. A BTC i crypto pójdą w tym kierunku. Dodając do tego, że szczepionka wydaje się być w zasięgu ręki, nie ma powodu, aby być niedźwiedzią w najbliższym czasie“, powiedział Ayyar.

Z żywotności 97% rentowności i 93%, gdy cena wynosi ponad 11.000 dolarów jest dobrym znakiem zwolenników kryptografii. Jednakże, górnictwo bitcoinów potrzebuje kolejnych 1500 dolarów, aby górnicy zaczęli się rozwijać, tak jak to miało miejsce przed 11 maja, zmniejszając się o połowę.

Raport dostawcy analiz blockchainowych Tradeblock pokazuje, że 12.525 dolarów za BTC przyniosłoby górnikom ponad miarę, a 15.062 dolarów za monetę znacznie poprawiłoby zyski.